ההבדל בין הגברים לילדים הוא מחיר הצעצועים שלהם. :)

טיסני ניטרו - ציוד דרוש

יש לך טיסן ניטרו, מה עכשיו? בדומה לטיסנים חשמליים, גם להטסת טיסן ניטרו דרושים אביזרים נלווים ייעודיים.
אם זה הטיסן הראשון שלך יש כמה אבזרים נלווים שאתה חייב שיהיו ברשותך.

צוות טיסן בשיתוף חנות הטיסנים יוניס הובי - Yoni's hobby ערך רשימה שתיתן מושג טוב של מהו ציוד השטח / אביזרים נלווים שרוב המטיסים לוקחים איתם.

חלק מהכלים / גאדג'טים המוזכרים ברשימה מטה אינם הכרחיים, אך הם מומלצים מאד לשימוש ויכולים ללא ספק להפוך את התחביב למהנה יותר.

סטארטר חשמליסטאטר חשמלי
מה שלא תעשה, לעולם, לעולם לעולם אל תשתמש באצבעות כדי להניע. כמה אצבעות חסרות בהחלט יכולות להשפיע על חווית הטיסה שלך!
ביום בהיר ויפה תוכל ככל הנראה להניע את מנוע הניטרו עם מקל פשו ט, בעזרתו תיתן למדחף מכה כדי שיתחיל להסתובב. אם המנוע שלך מכוון, זה צריך לקחת רק כמה הטלות כדי לגרום לו להניע. כמו במכונית ישנה, לרוב המנועים יש ימים בהם יש צורך לסובב אותם שוב ושוב ושוב כדי להפעילם. במציאות, כאשר מדובר במנועי ניטרו זה קורה לעתים די קרובות.

אם אתה מתכנן להטיס טיסן ניטרו, סטרטר חשמלי 12-וולט הוא אחד מאבזרי הטיסנים האלה שאתה חייב לעצמך.
 

סוללת 12-וולט
סוללה של 12 וולט נחוצה להפעלת הסטרטר החשמלי. לסוללת 12-וולט שימושים נוספים והיא יכולה לספק גם כוח ללוח בקרה, למטען שטח, ולמשאבת הדלק החשמלית. בעקרון סוללה זו מתאימה לשימוש עבור כל אבזרי הטיסן הדורשים כוח 12-וולט.


ערכת הטסה
אם אתה רק מתחיל בתחביב זה יהיה הרבה יותר זול לרכוש את כל "העיקרים" יחד כחבילה. אנו בחרנו להביא כדוגמה את ערכת הטסה של Hobbico Deluxe, המכילה בתוכה את רוב הציוד הדרוש, חבילה זו כוללת:

- 1 Hobbico Glo-Starter

- 1 משאבת דלק ידנית תוצרת Hobbico

- 1 מקל התנעה בטיחותיHobbico

- 1 טיובה של דלק Hobbico

- 1 סט של מיכל מילו יתדלוק

- 1 מדחף Flite Power Point 10x6

- 1 סט של ברגים Hobbico 4-Way

- 1 פלאג O.S.

- 1 קופסא קרטון Hobbico


מפתח צלב
אם יש אביזר חובה של טיסנאי חייב- זהו האחד ! מפתח הצלב משמש להחלפת מצתי הלהט. ארבעת הגדלים במפתח יתאימו לכל מצתי הלהט הסטנדרטיות. בשל המקום הצר בין תקע הזוהר וסנפירי הקירור במנוע, שקעים רגילים לא ניתן להשתמש במפתח ברגים רגיל כדי לפתוח את הפלאגים.


משאבת דלק
לצורך תדלוק הטיסן (העברת הדלק ממכל הדלק למכל הדלק של הטיסן), אתה צריך משאבת דלק ! בעיקרון קיימים שלושה סוגים של משאבות דלק זמינות.

משאבת נורה - זוהי המשאבה הזולה ביותר במשאבת זו אתה פשוט לוחץ הפומפה עד הסוף, מכנס אותה למיכל הדלק, כאשר את משחרר את הפומפה מהאוויר, היא מתמלאת בדלק. לאח שהנורה/ פומפה מלאה אתה סוחט את הנורה שוב לדחוף דלק לתוך הטנק הטיסן. תהליך זה חוזר על עצמו עד למילוי מלא של מכיל הדלק בטיסן – מה שיכול לקחת לא מעט זמן.
אנו לא ממליצים על סוג זה של משאבה- אלא אם כן יש לך זמן בשפע לבזבז על תדלוק :-(.

משאבת דלק ידניתמשאבת דלק ידנית עם מנואלה - במשאבה הידינית אתה מצמיד את צינור היניקה למכל הדלק ואת פיית התדלוק לצד מיכל הדלק של הטיסן. לאחר מכן אתה מסובב את המנואלה (הדומה מאוד למנוע של חכת דיג), עד למכל מלא.

משאבת דלק חשמליתמשאבה דלק חשמלית -  מתחברת ישירות ללוח החשמל שלך.צד היניקה הולך למכל הדלק וצד הפריקה אל מיכל התדלוק של הטיסן. כדי לשאוב דלק ממכל הדלק לטיסן פשוט מעבירים את מתג המשאבה ימינה. לאחר שסיימת עם הטיסן, כדי לרוקן את הטיסן מדלק לוחצים על המתג שמאלה ושואבים את הדלק מהטיסן חזרה למכל הדלק.
אם אתה רוצה להטיס את הטיסן שלך ולא להתעסק בשאיבת דלק כל היום, אנו ממליצים בחום לרכוש משאבת דלק חשמלית.

טיפ: לא משנה באיזו משאבה תבחר, אל תשכח להתקין מסנן דלק על צינור התדלוק, זה יוודא שליכלוך/ פסולת לא רצויה לא תיכנס למנוע.
רצוי גם להתקין מכסה לאטום את מיכל הדלק, בדרך זו המיכל תמיד יהיה סגור וימנע כניסת לכלוך.

 
ארגז הטסהארגז הטסה
בארגז הטסה תוכל לאחסן את כל הציוד לשטח. הארגז כולל תא לסוללת ה-12 וולט, מספר מגירות לאיחסון.
ברוב הארגזים יש גם מקום למיכל דלק, וניתן להתקין עליו את הפאנל /לוח בקרה והמטען.

לוח חשמל
לוח החשמל מחובר לסוללת ה-12 וולט, הלוח כולל מספר כניסות לחיבורים עבור הציוד החשמלי כדון סטארטר חשמלי, משאבת דלק, ותנינים עבור הפלאגים.

טכומטר- Tachometer
הטכומטר הוא אחד מהגאגטים הקטנים האלו שיכולים להפול את החיים לפשוטים יותר, הוא אומר לך כמה מהר המנוע מסתובב, וזה בהחלט עוזר כאשר אתה נדרש לכוון את המנוע. אם אין לך "אוזן מאומנת" זה יהיה קשה להבחין אם המנוע מסתובב מהר דיו, אביזר זה יעזור לך להאריך את חיי המנוע ניטרו שלך כמו גם למקסם את הביצועים שתקבל ממנו.


מטען סוללות מהיר לשטח / מטען שטח
בעיקרון, רצוי להגיע לשטח כאשר כל הציוד כבר טעון מבעוד מועד, אם אתה מתכנן לשהות בשטח כמה שעות תזדקק למטען מהיר בשטח!
ניתן להתקין מטען מהיר בתוך ארגז הטיסה (בדיוק כמו לוח החשמל). ואז תוכל לטעון את הסוללות בפחות מ 15 עד 20 דקות. ישנם סוגים ודגמים שונים של מטענים בתחום. מטען שטח טוב צריך להיות מסוגל לגבות NiCd, NiMH וסוללות LiPo. אם אתה לא מתכנן להטיס יותר מ 3 או 4 טיסות ביום תוכל להסתדר ללא מטען שטח.


אביזרים נוספים
אם אתם גרים רחוק מהמנחת ואין לכם את הלוקסוס של להטיס בכל יום, אלא רק בסופי השבוע, ישנם כמה דברים שאנו ממליצים לקחת איתכם בכל פעם שאתם יוצאים לשטח. זמן במנחת הוא "קדוש" אל תיתן לאביזר תקול לסיים את יום ההטסה שלך מוקדם מהרגיל. קחו איתכם מספר חלקי חילוף ואז גם אם משהו נשבר, נפל, או אבד, תהיה לכם האפשרות להמשיך להטיס.

  • מדחף (פרופלור) - מספיק נחיתה אחת "קשה" כדי שהמדחף ישבר, אנו ממליצים לחת לפחות עוד שני מדחפים ספייר.
  • פלאגים - שים תמיד זוג פלאגים ספייר, מי יודעגם אם לא תצטרך אותם אתה יכול להיות גיבור היום ולעזור לאחר שנתקע.
  • צינורית דלק - אתה לא רוצה להישאר על הקרקע רק בגלל נקב בצינורית הדלק , קח איתך תמיד צינורית דלק נוספת.
  • דבק + מאיץ - כל השבוע אתה מחכה להטיס ואז מסיים את הטיסה הראשונה בנחיתה קשה שגורמת לנזק מינורי, אם יש לך דבק תוכל לבצע תיקונים קלים בשטח ולהמשיך עם יום הטיסה שלך כרגיל.
  • מברגה חשמלית - אמנם מברגה נטענת אינה פריט חובה אך היא בהחלט הופכת את החיים לקלים יותר
  • חומר ניקוי ונייר סופג - תמיד כדאי שיהיה חומר ניקוי ונייר סופג בהשיג יד, אם אתה רוצה לשמור על שלום בית עם האישה כדאי מאוד שתנקה את השמן מהמטוס לפני שאתה מביא אותו הביתה.

עכשיו כל מה שנשאר זה לאתר מנחת / שטח הטסה קרוב ולצאת לדרך !

טיסה נעימה :-)

joomla wellnessLorem Ipsum has been the industry's standard dummy text ever since the 1500s...