ההבדל בין הגברים לילדים הוא מחיר הצעצועים שלהם. :)

טיסנים

טיסן הינו כלי טייס קטן (לרוב) שאינו מסוגל לשאת אדם ונשלט על ידי מטיס מן הקרקע באמצעות שלט רחוק. טיסנים מורכבים לרוב מגוף העשוי עץ בלזה או חומר מוקצף (קלקר, EPP ואחרים) ומותקנים בהם מנועי ניטרו או מנועי חשמל. כיום ניתן למצא גם טיסנים המונעים על ידי מנועי סילון.
בין אם מדובר בטיסנים חשמליים ובין אם מדובר בטיסנים מונעי ניטרו הטיסנים מתחלקים למספר קטגוריות / מחלקות.
טיסנים

מתחילים - טיסן טריינר Trainer

טיסן ראשון לרוב עבור מטיסים מתחילים המבצעים את צעדיהם הראשונים בתחביב הטיסנאות. טיסן טריינר מתאפיין בנוחות הטסה, טיסן כזה יאפשר למטיס טיסה איטית מאד יחד עם יציבות מובנית ונחיתות איטיות. בזכות שטח כנף גבוה יחסית לטיסן טריינר יכולת דאיה גבוהה למקרה של כיבוי מנוע באוויר ("קאט מנוע"). טיסנים אלו מאופיינים בכנף עילית, פרופיל חצי סימטרי ודיהדרל קל. מאפיינים אלו מספקים יציבות גבוהה יחסית וטיסה רגועה המאפשרת לימוד קל ומהיר.

טיסן ספורט - SPORT

טיסנים המאופיינים בכנף תחתית בדרך כלל אך קיימים גם טיסנים בעלי כנף אמצעית וכן בעלי כנף עלית כגון ה Ultra Stick , טיסנים אלא יהיו בעלי גלגל זנב או לחילופין בעלי גלגל קדמי כדוגמת ה T34. טיסנים אלו מהירים וחדים יותר מטיסני הטריינר עקב המבנה שלהם ותכונות ההטסה שלהם.

טיסן 3D

סוג של טיסן ספורט, טיסני ה-3D מבוססת בעיקר על כוח המנוע המסובב מדחף בעל קוטר גדול, שמאפשר "לתלות" הטיסן באויר וכמו כן, מזרים אוויר סביב הכנף וההגאים, כך שהטיסן אף יהיה מסוגל לבצע גלגולים ("Torque-roll") תוך כדי הריחוף.

טיסן סקייל SCALE (שיעתוק)

טיסנים אלו הם העתק מוקטן של מטוסים אמיתיים. כמעט לכל מטוס קיים העתק בדמוי טיסן החל מהמטוס של האחים רייט ועד מטוס הקונקורד. טיסני סקייל ניתן למצוא בערכות ARF והמהדרים שבתחום בונים את טיסניהם מתוכניות תוך ירידה לפרטים הכי קטנים שבמטוס ותוך נבירה בהיסטוריה של המטוס אותו הם בונים.

טיסן גיינט - GIANT (ענק)

טיסן מסוג זה יכול להמצא תחת קטגוריה של השיעתוקים, כאשר ההבדל הוא בגודל הדגם. טיסני ה GIANT מוגדרים לפי גודלם באחוזים. כלומר טיסן בגודל "40%" הינו טיסן שגודלו הוא 40% מגודל המטוס המקורי מאותו דגם.

טיסן לאווירובטיקה מדויקת - F3A / PATTERN

טיסנים אלו הם מאוד רגישים ומדוייקים בכדי לאפשר ביצוע מושלם של פקודות המטיס וכתוצאה מתקבלת טיסה מושלמת (כמובן בהתאם ליכולות המטיס). התרגילים הבסיסים שאיתם מתחרים בתחרות המתחילים הם שתי לולאות עוקבות זו אחר זו, רול, חצי שמיניה קובנית, ואימלן רגיל.

טיסנים ימיים
טיסנים יעודים להמראה ונחיתה על מים או לחלופין טיסנים שהורכבו עליהם מצופים

צוות האתר מרכז עבורכם סקירות וכתבות מקוריות ומתורגמות מאתרים מובילים בתחום.
טיסנים חשמליים
סימולטור טיסנים
עילוי וגרר - כוחות הפועלים על כלי טייס
 
חדש ! - הצטרפו אל פורום טיסנים
אתם מוזמנים לפנות לצוות האתר במייל, בפורום או דרך עמוד הפייסבוק שלנו ולבקש סקירות שהייתם רוצים לראות באתר.

joomla wellnessLorem Ipsum has been the industry's standard dummy text ever since the 1500s...