ההבדל בין הגברים לילדים הוא מחיר הצעצועים שלהם. :)

פרוייקט Bloodhound - מ־0 ל־1,000 בפחות מדקה

פרוייקט בשם "כלב גישוש - BLOODHOUND" שואף לייצר מכונית סופר מהירה שתגיע מ־0 ל־1,000 קמ"ש בפחות מדקה אחת!

שיא העולם למכונית על הקרקע נקבע בשנת 1997 ועומד על 760 מייל לשעה(mph) שהם 1,024 קמ"ש. מזה כשמונה שנים (2007) שצוות בריטי פועל כדי לשבור את מחסום ה־1,000 מייל לשעה שהם 1,610 קמ"ש, ולהגדיר מחדש את המושג הכי מהר שאפשר. התוצאה היא מכונית שמידותיה 13.5 מטר אורך, ורוחבה 2.5 מטר הפועלת בשילוב של מנוע סילון ומנוע טילים, אשר יחד מייצרים 135,000 כוחות סוס. זה בערך כמו מכוניות פורמלה 1 רק פי 180 יותר חזק. במהירות שיא, הגלגלים יסתובבו ב־10,200 סל"ד - 170 פעמים בשניה, והתאוצה מ־0 ל־1,000 קמ"ש תארך 55 שניות.

מכונית על

המכונית נמצאת כיום בשלבי ניסוי מתקדמים, והצפי הוא כי המכונית תשבור את מחסום ה־1,000 כבר בשנת 2017.

התוצאה לא רק תשבור את השיא העולמי אלא תרסק אותו. כשדר בן אוונס, מרצה לתעופה וחלל, העומד בראש הפרוייקט השאפתני נשאל מה הטעם במכונית כ"כ מהירה ענה כי: "לפעמים אתה עושה דברים רק בגלל שהם קשים. מדוע אנחנו מעלים אדם לירח? כי זה היה אתגר עצום. מדוע אנו מנסים לקחת את שיא מהירות קרקע ל־1,000 קמ"ש? כי זה אתגר עצום".

למטרה הפונקצינלית, של יצירת מכונית סופר מהירה, נלווית מטרה גדולה יותר, מטרה ערכית-חינוכית, והיא היא המטרה העיקרית של הפרוייקט, לעורר את הדור הבא של מדענים ומהנדסים. כדי להשיג מטרה שאפתנית זו, הפרוייקט מבקש להגיע אל לב הקהילה והחברה, ומקדם תכנית חינוך מטעמו לתלמידים החל מבתי ספר יסודיים ותיכוניים ומשם למוסדות להשכלה גבוהה: מכללות ואוניברסיטאות ובמוסדות מחקר נוספים בכל רחבי העולם.

יש שישאלו מדוע פרוייקט טכנולוגי בעיקרו, משיק תכנית חינוכית, התשובה היא כי בבריטניה, כמו גם ברבות מהמדינות המפותחות בעולם, קיים מחסור של מדענים, מהנדסים ומתמטיקאים. כדי להעלות את מספר העוסקים בתחום, יש לייצר מוטיבציה בקרב הדור הצעיר כדי שיפנה ללמוד את נושאי המדע, הטכנולוגיה, ההנדסה והמתמטיקה בבית הספר ולאחר מכן באוניברסיטה. הפרויקט מנסה להיות הזרז דרכו אנשים צעירים ירכשו מיומנויות ולפתח כשרונות חדשניים שיאפשרו להם להתגבר על האתגרים העומדים בפנינו בקנה מידה עולמי.

ב־18 החודשים הראשונים לפתיחת התכנית נרשמו למעלה מ־4,000 מוסדות חינוך וכיום למעלה מ־7,000 הצטרפו.

מדגדג לכם להמציא את הגלגל? רוצים לקחת חלק? כנסו לאתר הפרוייקט ובעוד כמה שנים נשמח לגלות כי אתם אלו שהביאו את הבשורה.

Bloodhound_SSC_project_logo

joomla wellnessLorem Ipsum has been the industry's standard dummy text ever since the 1500s...