ההבדל בין הגברים לילדים הוא מחיר הצעצועים שלהם. :)

מכוניות על שלט

ברוך הבא ! מכוניות על שלט הינן תחביב המשלב ידע טכני והנאה גדולה !
מכוניות על שלט הן קטגורייה רחבה בתחום התחביבים הקשורים לשליטה מרחוק. בשנים האחרונות התחזקה הקטגורייה בזכות פיתוחים טכנולוגיים בעיקר בתחום הסוללות והמנועים החשמליים. בעמוד זה תוכלו למצוא מידע בנוגע לרכישה חכמה ומתאימה של מכונית שלט ראשונה, כיצד לתחזק באופן מקצועי את הרכב שלכם, כללי זהירות שיעזרו לנו להנות מהתחביב בצורה בטוחה, עדכונים וחידושים טכנולוגים, סקירות  וכמובן טיפים שנקבל מכם קוראי הבלוג ושתיהיו מעוניינים לשתף עם מסיעי מכוניות שלט והכל בשפה העברית.
מכוניות על שלט

תחום מכוניות השלט מחולק למספר קטגוריות על פי מספר פרמטרים. במבט על מחולק התחביב לקטגוריית ע"פ סוג המנוע של המכונית שלט:

מכוניות שלט חשמליות

מכונית שלט חשמלית תקבל את הכח המניע אותה ממנוע מברשות - Brushed או מנוע חסר מברשות - Brushless. מנוע המברשות הוא החזק והאמין בין השניים.המנוע החשמלי מקבל את האנרגיה הדרושה להפעלתו מסוללות מסוגים שונים כשהנפוצות שבהן: ניקל קדמיום NICD, ניקל מטאל הידריד NIMH, וליתיום פולימר LiPo. סוללת ה-LiPo הינה הסוללה המתקדמת כיום בזכות משקלה נמוך וכמות האנרגיה הגבוהה הצבורה בה אולם ניתן למצא מכוניות שלט מקצועיות בקטגוריות הגבוהות ביותר המאובזרות מסוללות NiMH ומנועי מברשות להפעלתן. דוגמה למכונית כזו היא ה-Summit של חברת Traxxas.

מכוניות שלט ניטרו

מכוניות הניטרו (Nitro cars) מונעות לרוב על ידי מנועי 2 פעימות. מכוניות ניטרו משתמשות להנעתן בדלק טיסנים בהרכב התואם לדרישות יצרני המנועים, התערובת מכילה ניטרו מתאן, מתאנול, שמנים תעשייתים ותוספים המשפרים תכונות נוספות.
בנוסף ניתן למצא רכבים המונעים על ידי דלק סטנדרטי (95 אוקטן), בקטגוריה זו נמצא רכבים גדולים פיזית, קטגוריה זו נקראת 1/5 בהתאם ליחס הגדלים בין רכבי השלט לרכבים המקוריים אותם הם מדמים. דוגמה למכונית כזו היא ה-Baja  של חברת HPI.

חלוקה שנייה נעשית ע"פ גודל הדגם:

  •     מכוניות שלט 1/5 - מכוניות גדולות, מהירות מאוד, מתנהגות יותר כמו מכוניות אמיתיות בעלות אופציות כגון בלמי דיסקים, מנוע חזק ומיכל דלק גדול, ובהתאם עלותן גבוהה מאד.
  •     מכוניות שלט 1/7
  •     מכוניות שלט 1/8 - מכוניות בינוניות, מהירות מאוד, מתאימות למתקדמים ודורשות השקעה מרובה ותחזוקה עיקבית.
  •     מכוניות שלט 1/10 - מכוניות קטנות, מקצועיות מאוד, מתאימות גם למתחילים וגם למתקדמים ודורשות השקעה קטנה יחסית.
  •     מכוניות שלט 1/16 - אלו מכוניות קטנות מאד בגודלן, מכוניות קטנות מאוד לרוב חשמליות, מהירות מאוד.

חלוקה שלישית ואחרונה נעשית גם על פי אופי הנהיגה של מכוניות השלט:
מכוניות כביש - להרחבה נא לחץ כאן
מכוניות כביש מונעות הן על ידי מנועים חשמליים והן על ידי דלק ומגיעות למהירויות גבוהות במיוחד. מכוניות כביש (On Road) הן לרוב בגדלים של 1/10 אך ישנן גם מכוניות בגדלים של 1/8 ו 1/6. מכוניות כביש הן בעלות מתלים נמוכים מה שהופך אותן לנמוכות ויציבות. מחיר המכונית נקבע בהתאם לגודל הדגם, כאשר הדגמים הקטנים יותר 1/10-1/12 הינם זולים יותר ונוחים לתפעול, מה שהופך אותם לדגמים החביבים יותר על המתחיל


מכוניות שטח - להרחבה נא לחץ כאן
מכוניות שטח הן חשמליות והן מונעות ניטרו דורשות השקעה ראשונית גבוהה, לאחר מכן יש יתרון מבחינת תחזוקה ובלאי לטובת מכוניות חשמליות ומכאן נובע היתרון שלהן למתחילים. גם כאן ניתן לחלק את מכוניות שטח (חשמליות / מונעות ניטרו ) לכמה קטגוריות

  • מונסטר טראק (Monster Truck) - מכוניות בעלות מהלך מתלה גדול, המסוגלות לעבור מכשולים.
  • טראק (Truck) - אחיו הצעיר של המונסטר-טראק.
  • באגי (Buggy) - רכב השטח המהיר ביותר.

בכל שאלה נוספת אתם מוזמנים לדון בכל נושא או להעלות שאלות בתחום בפורום הטיסנים של הבלוג.

joomla wellnessLorem Ipsum has been the industry's standard dummy text ever since the 1500s...