ההבדל בין הגברים לילדים הוא מחיר הצעצועים שלהם. :)

סימולטור טיסנים RealFlight G5.5 Flight Simulator

סימולטור הטיסנים מבית RealFlight הוביל טכנולוגית מאז ומתמיד מבין תוכנות הסימולטור לטיסנים. המפתחים שלו, בית התוכנה KnifeEdge, הוסיפו בעקביות שדרוגים חדשניים כמו גרפיקה ריאליסטית ומנועים פיזיקליים מציאותיים.
בגרסה האחרונה RealFlight G5.5, נוספו קרבות אויר מרובי משתתפים, אפשרות שיגור דאון, דגמי טיסנים חדשים וכן מסוקים. הערכה כוללת סט כבלים, ותוכנה תואמת למשדרי JR ופוטבה.
סימולטור הטיסנים RealFlight G5.5

דרישות מחשב מינימליות מומלצות:
מערכת הפעלה Windows XP, Windows Vista או Windows 7
מעבד Intel Pentium 1.0GHz או שווה ערך
זיכרון 512MB RAM
מקום פנוי בכונן הקשיח 4.5GB
כונן DVD
 

מערכת אופטימלית לקבלת ביצועים גרפיים:
מעבד 2.4GHz CPU Dual Core
זיכרון 2GB RAM
כרטיס וידאו 3D מואץ עם 512 MB זיכרון וידאו ייעודי


דרישות למשחק מרובה משתתפים - Multiplayer:
חיבור פס רחב לאינטרנט
מיקרופון עבור צ'אט קולי
שלט InterLink Controller:
יציאת USB
משדר תואם 2.4GHz או FM לבחירה

תהליך ההתקנה פשוט ואינו שונה מהתקנות אחרות על מערכת ההפעלה חלונות. בסיום ההתקנה נחבר את שלט ה־InterLink ונמתין מספר שניות עד שיזוהה ויותקן על ידי מערכת ההפעלה. מייד לאחר ההפעלה הראשונה יש להכנס להגדרות השלט דרך התפריט העליון ולכייל את המשדר לפי הוראות האשף.

מלבד גרפיקה חדשה, האריזה של גרסת ה־RealFlight G5.5 זהה לגרסאות הקודמות של RealFlight. בתוך הקופסה נמצא את תקליטור התכנה, שלט Interlink Controller ומדריך הפעלה. שלט ה־Interlink דומה בגודל ובמשקל למשדר שלט רחוק סטנדרטי וכולל מתגים עבור פונקציות כמו עשן, גלגלים מתקפלים, כיוון רגישות ערוצים וכל שאר הפונקציות הדרושות להטסת טיסן או מסוק שלט רחוק. הערכה מגיעה עם שני כבלים שונים, כך שניתן לחבר משדר JR Spektrum או Futaba למשחק.

 
תכונות חדשות ל־G5.5:
תוסף סקיי גריד - "Sky Grid" הפעלת רשת ה"סקיי גריד" מאפשרת קבלת תצוגת רשת על השמים לביצוע תמרונים מדויקים יותר.

תוסף מראה מקום על גבי מפה - "Superimposes" - תוסף זה מראה את מיקומך ביחס למיקום המסלול כדי לעזור למטיס למצוא את הדרך חזרה הביתה.

תוסף שעון עצר - "Timer Gadget" - ניתן להוסיף שעון עצר על תצוגת המסך.

תוסף שליטה בכיוון הרוח - "TruFlo Dynamics" - תוסף זה מאפשר לשלוט בכיוון הרוח ומהירותה. דינמיקת הרוח החדשה מאפשרת ביצוע תרחישים באופן מציאותי יותר מתמיד.

אפשרות שיגור חדשות לדאונים - בנוסף לשיטת המנוף רגילה, נוספו שתי שיטות שיגור חדשות: שיגור "באנג'י" ושיגור מהאוויר עם שחרור אוטומטי.

תרחישי תקלות טיסה - נועדה לתרגל את המטיס במצבים שעלולים לסכן את הטיסן במציאות ולשמור על כישורי הטסה חדים. ניתן להגדיר כשלים אקראיים בזמן טיסה.

ערכות צבעים וגרפיקה חדשות - להעצמת החוויה של טיסה ריאליסטית.

דגמי מטוסים ומסוקים חדשים - כמו בגרסאות קודמות של סימולטור הטיסנים RealFlight, הזזת העכבר לצידו השמאלי של המסך תקפיץ תפריט ממנו ניתן לבחור את הדגם הרצוי, לחלופין ניתן לבחור דגם מהתפריט הנמצא בראש המסך.

שני מצבי טיסת קרב חדשים:

DEADRINGER MODE - מצב בו המטיס נדרש לטוס במסלול מכשולים. יש לטוס דרך כל הטבעות בעוד בעוד שהסימולטור מדמה ירי עליך.

מצב לחימה HARDCORE - במצב חדש זה Multi-Player Combat, ככל שמחזיקים ב־G גבוה כך גדל הסבירות לעילפון.

כדי לקבל תחושה קרובה ככל האפשר לשטח הפתוח, נבחן הסימולטור על מחשב שחובר למקרן HD מול מסך ברוחב של 3.5 מטר.  הסימולטור לא איכזב, גם בפן הויזואלי וגם בתחושה שהוא מעניק למטיס. הטסנו מספר טיסנים ומסוקים ונראה כי KnifeEdge הצליחה להכניס את שטח ההטסה הביתה. הטיסנים והמסוקים מגיבים באופן קרוב למושלם, מעט מדוייק מידי בחלק מהדגמים. התחושה היא של טיסן שניבנה וכוון באופן מושלם בשונה מהרבה מצבים בהם ניתקלים בשיטחי ההטסה. מטיס מתחיל שיעבור מאימון על הסימולטור להטסה בשטח עלול לקבל תחושה שהסימולטור לא מציאותי לחלוטין היות שחלק מטיסני המתחילים בנויים באופן שאינו מוקפד. הסימולטור לעומתם מדמה טיסנים הבנויים באופן כמעט מושלם.

מבחינה טכנית הסימולטור נטען במהירות ופעל באופן רצוף מספר שעות ללא תקלות כל שהן.


לסיכום:
סימולטור טיסה הוא כלי רב ערך עבור מטיס מתחיל לקבלת נסיון הטסה מבלי לסכן טיסן אמיתי, וגם עבור המטיס המנוסה המעוניין לתרגל את כישוריו. סימולטור הטיסנים RealFlight G5.5 מרחיב את היריעה לכיוון שונה ולא רק עבור אימון טכני. כנראה שהחברה ב־KnifeEdge מעוניינים להרחיב את מעגל הלקוחות גם לכאלו שאינם מטיסים.

הסימולטור החדש לוקח את חווית מדמה הטיסה כמה צעדים קדימה באמצעות שילוב אירועים רבי משתתפים on-line, המשתמש יכול לעבור להתאמן בשטח הטסה וירטואלי מול מטיסים אחרים, ולקבל את תחושת הישיבה בתא הטייס בזמן לחימה עם אחרים. המטרה העיקרית של סימולטור הוא תרגול הטסה של מודלים, ולכן, לדעתינו, נראה כי היכולות הנוספות מיותרות עבור סימטלטור רציני כמו ה־RealFlight G5.5 ואינן תורמות משמעותית לסימולטור.

סימולטור הטיסנים RealFlight G5.5 מהווה קפיצת מדרגה לעומת הגרסאות הקודמות בהדמיית אופי הטיסה של טיסנים ומסוקים. זהו כלי חובה בארגז הכלים של כל חובב הטסה. למרות מחירו הייתרונות שבשימוש בו יביאו תוך זמן קצר לחיסכון משמעותי ולהקטנת עוגמת הנפש הנגרמת מריסוק של מודל אמיתי, מה שעלול ליצור תיסכול רב ויקר בקרב מתחילים בתחביב. בנוסף קיימים תירגולים מסויימים שכמעט בלתי אפשרי ללמוד ללא שימוש בסימולטור. לחובב טיסנים הנרתע מהמחיר, קיימת גם גירסת RealFlight Basic הזולה יותר ומכילה כמות קטנה ומוגבלת של דגמי טיסנים ומסוקים, ואינה מאפשרת הורדת דגמים נוספים מהרשת, אך עם זאת מאפשרת אימון מתקדם בהטסה.


מה נשאר לשפר בגירסאות הבאות?
נראה כי הסימולטור הגיע לרמה גבוהה למדי. לא נראה שמישהו יצטער במידה ו"משחקי המלחמה" יעלמו. במקומם כדאי ל־KnifeEdge להתקדם לעבר סימולטור תלת מימדי שידע לנצל מסכים ומקרנים תואמים.

joomla wellnessLorem Ipsum has been the industry's standard dummy text ever since the 1500s...