ההבדל בין הגברים לילדים הוא מחיר הצעצועים שלהם. :)

מה חדש בתחום מערכות שלט רחוק 2.4GHZ?

מה חדש בתחום ה-2.4GHz?

כפי שבוודאי צפיתם, דברים רבים מתרחשים בתחום המערכות שלט רחוק בתחום ה-2.4GHz לאחרונה והנה תקציר תמציתי.

XPS משודרגים לגרסה V3

XPS פונים (סוף סוף) למתן מענה לכמה מהחולשות המהותיות במערכותיהם המקוריות וגרסה 3 של ה-Firmware שלהם מאפשרת עתה גמישות תדרים אמיתית כמו גם מספר שיפורים ותכונות חדשות.
החברה טוענת ששידרוג זה בא לצורך התאמה לתקנות האיחוד האירופאי בנוגע למערכות שלט רחוק מבוססות פס-רחב (Spread Spectrum) ולא כמענה לטענות המשתמשים. אם יש אמת מאחורי הדברים או לא, נראה כי התוצאה היא מערכת שלט רחוק הרבה יותר גמישה להפרעות ומספר המשתמשים שחוו התרסקויות בלתי מוסברות המקושרות לציוד XPS קטן משמעותית.
חבל שלקח זמן כה רב ועלה לאנשים כה רבים בריסוק הטיסנים שלהם, אך לפחות כעת ניתן לומר שהמערכת נראית כאחת ששווה לשקול את רכישתה כאשר מחפשים שלט רחוק אמין מבוסס מודול 2.4GHz. סקירה מלאה של המערכת תופיע כאן בעתיד הלא רחוק מידי.

Jeti 2.4GHz מגיעה לשוק

מתמודד חדש נכנס לשוק ה-2.4GHz, החברה הידועה Jeti. מוערכת מאד הודות למוצריה האחרים בתחום השלט רחוק, המערכת החדשה, 2.4GHz Jeti Duplex system, כבר מציעה תכונות  רבות שהובטחו במשך שנים על ידי XPS, הדיווחים מהשטח טובים מאד. המערכת תיבדק במעבדת  RCModelReviews.com ובשטח ואת הדיווחים תוכלו לקרוא כאן.
שוק מערכות ה- 2.4GHz מאותגרות התקציב
בראשית הייתה ה-iMax 9x שהחלה לגבות מחיר נמוך על מערכות שלט רחוק 2.4GHz סיניות (בניגוד לשילובים פשוטים של מודל/מקלט) וכעת יש שני טוענים לכתר שהגיעו לחנויות.
הראשונה והזולה מבניהן היא  HobbyKing 4-channel system -  מערכת שלט רחוק אולטרה בסיסית.מערכת זו אינה מציעה יותר מאשר הבסיס - ללא אפשרויות תכנות, ללא בחירת דגמים, ללא מסך LCD יוקרתי – המערכת מציעה 4 ערוצים, הפיכת כיוון ושני מיקסרים פשוטים עבור זנב בתצורת V וכדומה.
אם זאת, המאפיין העיקרי של המערכת הינו המחיר –  רק 30$. כן, מערכת שלט רחוק 2.4GHz ב-30$!
לפי התבוננות בה, המערכת של HobbyKing עשויה להשתמש באותו מערכת רדיו (RF) כמו זו של ה-iMax 9X אך זה ייבדק ויאושר ברגע שנקבל אחת לבדיקה.
המערכת בהחלט תסקר בהקדם האפשרי לוודא שהיא אכן מערכת שלט רחוק פס רחב ועד כמה ניתן לסמוך על אמינותה.
הטוענת השניה לכתר היא Turborix 2.4GHz 6-channel system המציעה זוג ערוצים נוסף ואפשרויות תכנות נוספות מעבר לאלו המוצעות על ידי מערכת ארבעת הערוצים של HobbyKing. במחיר לצרכן של $42, ברור שמשהו היה צריך להישאר בחוץ ואותו משהו הוא צג ה-LCD ומספר בקרים שנמצאים לרוב במערכות שלט רחוק ממוחשבות.
במקום לתכנת את המערכת ישירות דרך המשדר עצמו, מערכת ה- Turborix צריכה להתחבר למחשב ומגוון המיקסרים ה-EPA וכדומה ניתנים לשינוי בעזרת המקלדת והעכבר. (מעניין אם ניתן יהיה לתכנת את המערכת באמצעות מערכת ההפעלה לינוקס או על ידי שימוש בחלונות בלבד)
אין דיווחים רבים מהשטח אך נראה שמשתמשים רבים טוענים לבעיות בעבודה עם התכנה הדרושה לתכנות השלט ושהעבודה אתה אינה אינטואיטיבית לחלוטין. אך בעבור $42 האם באמת ניתן להתלונן?

קורונה (Corona) מפספסים (שוב)

אין לי מושג מה קורה אם היצעה מערכות השלט רחוק 2.4GHz של קורונה (Corona).
החבילה מגרסה 1 שהוצעה על ידם הוחזרה ליצרן היות שהייתה תקולה. המערכות הוחלפו (וקיבלתי אחת חלופית לבדיקה) אך לפני שהספקת למצמץ יצאה מערכת בגירסה 2 שהייתה בטכנולוגיית DSSS בניגוד לטכנולוגיית FHSS בגרסה הראשונה.
ובנוסף, להאמין או לא, גם המקבץ הראשון של המערכות מגרסה V2 היו תקולות ונדרש להחזירן ליצרן.
כעת תוהים הלקוחות אם גרסה V2 יצאה על מנת לישן את גרסה V1, האם יוכלו לרכוש מקלטי V1 שיעבדו עם משדרי V1 שכבר ברשותם והאם המוצר מוכן בכלל לעבודה.
באופן מוזר למדי, ולמרות כל ההחזרות ליצרן, נראה כי אלו המשתמשים במערכת מרוצים ממנה אך תמהים מדוע קורונה ממשיכה למשוך את השטיח תחת רגליהם עם כל ההחזרות ושינויי הגרסאות.
אני מניח שהשאלה האולטימטיבית היא מתי יהיה בטוח לקנות מערכת שלט רחוק 2.4GHz מבית קורונה ולהיות בטוח במחשבה שהיא לא תהיה חלק מאותן קבוצת מערכות תקולות שיזכרו ככאלו שהיו צריכות להיזרק לפח האשפה של ההיסטוריה עוד לפני שתוכננו?

הנקודות המיסטוריות של פוטבה (Futaba)

פורומים ברשת רוחשים שמועות בדיונים בנושא המקלטים ה"מנוקדים” של פוטבה מדגמי FASST המופיעים לאחרונה על המדפים. נראה כי מקלטים אלו הנם "שדרוג שקט” של התכנון המקורי ומציעים עמידות גבוהה הרבה יותר לחום בעוד צריכת האנרגיה שלהם נמוכה משמעותית.
כרגיל, Hobbico (המפיץ האמריקאי של פוטבה) טוען שלא ידוע לו על שינויי גרסאות או בעיות הקשורות בהתחממות. מעניין לראות אם  מטיסים אוסטרליים בעלי מערכות FASST יחוו את אותם בעיות הקיץ אותם חוו מטיסים באזורים החמים של בארה"ב בקיץ האחרון.
 
מקור: 2.4GHz RC News
 
תודה לברוס סימפסון מ־RCModelReviews.com על הרשות לתרגם.

Thanks to Bruce Simpson from RCModelReviews.com for the permission to translate.

נושאים קשורים:

כיצד עובדת מערכת שלט רחוק מבוססת 2.4GHz

joomla wellnessLorem Ipsum has been the industry's standard dummy text ever since the 1500s...