ההבדל בין הגברים לילדים הוא מחיר הצעצועים שלהם. :)

× פורום תמיכה בנושא מכוניות שלט רחוק.

הפעלת מכונית ניטרו לאחר זמן רב

13 אוק 2014 18:21 #1 מאת vav1
שלום

אשמח לעתצכם

ברשותי מכונית ניטרו שלא עבדה זמן רב.
המכונית מונעת ע"י מתנע חיצוני.
לפני ההפעלה הראשונית הוצאתי את הפלאג וסובבתי את המנוע ביד (גלגל התנופה) - המנוע מסתובב תקין כאשר כל סיבוב שלם יש עומס קל של סיבוב הטלטל (הבוכנה משנה כיוון).
לעומת זאת כאשר אני מחזיר את הפלאג למקום אז הקטע בכל סיבוב כמעט מלא נעשית קשה מאד עד כדי חוסר יכולת לסובב ביד.
האם זה תקין ואני יכול לנסות להניע עם הסטרטר??
או שזה מצביע על כך שקיימת חסימת אוויר/דלק מהקרבורטור ולכן נוצר ואקום שאינו מאפשר למנוע להסתובב?
אני מפחד לנסות בכל ולהרוס את המנוע או המתנע...

לתשובתכם אודה

באגי 1/8 קיושו דגם MP-7.5 עם מנוע תחרותי RS-3 ותיבת התנעה,
באגי 1/8 דגם GS Storm Evo

Please התחברות או צור חשבון to join the conversation.

יותר
13 אוק 2014 19:11 #2 מאת IziG
מה שאתה מתאר הגיוני מאד, כשהפלג לא מחובר, אין התנגדות לבוכנה (כמעט) ואתה יכול לסובב את המנוע בקלות. כשאתה מחבר את הפלאג לרכב, הבוכנה מנסה לדחוס את האוויר שכלוא בצילנידר ולכן נוצרת התנגדות לסיבוב, מה שמכונה "קומפרסיה" מהמילה דחיסה.

לדעתי, בנוסף חסר שימון למנוע וזו הסיבה שאתה מרגיש התנגדות בקצה המהלך גם כשאין פלאג.

שימנת את המנוע לפני שהתחלת להתעסק איתו? אם לא, אז כדאי לטפטף מעט דלק מכוניות שלט (לא בנזין או חומר אחר) לתוך פתח הפלאג ואז לסובב קצת את המנוע. אתה יכול לבצע את זה כמה פעמים, זה ימיס את השמן הישן שהתייבש בתוך המנוע.

יותר
13 אוק 2014 19:27 #3 מאת vav1
תודה על התשובה המהירה.
לא ציינתי שבגע שהתלתי להתעסק עם המנוע אז הוא הלך קשה בכלל ולכן עשיתי בדיוק מה שכתבת - הוצאתי את הפלאג ועם מזרק קטן טיפטפטי דלק ניטרו ואז בעדינות התחלתי לסובב ביד את המנוע ואחרי כמה פעמים הוא באמת התחיל ללכת קל עד לסוף המהלך שטיפה קשה יותר, אבל עושה סיבובים מלאים.
רק לאחר שראיתי שכל הולך קל אז החזרתי את הפלאג למקום ועכשיו הכל הולך קל מלבד סיום המהלך שאני ביד לא מסוגל להזיז...
אני מניח שעם הסטרטר זה כן יזוז - האם נידרש לעשות משהו נוסף לפני ניסיון ההתנעה (כלומר הצתת הפלאג וסיבוב המנוע)?
איך אני יכול לדעת אם אין סתימה בכניסת הדלק למנוע? האם יכול להיות כזה מצב בגלל שהרכב עמד זמן רב?
האם יכול להיגרם נזק למנוע בניסיון התנעה אם יש סתימת דלק או שהוא פשוט לא יניע? כי אני מניח שברגע שאני אנסה להניע אז אני אראה אם המנוע שואב דלק או לא וזה יראה לי אם יש סתימה...

לתשובתך אודה :)

יותר
13 אוק 2014 20:01 #4 מאת IziG
די הגיוני שעם סטרטר הוא יסתובב, קומפרסיה היא תופעה בסיסית בכל מנוע ניטרו (וגם אחרים).
יכולה להיות סתימה או בעיה אחרת שתמנע מדלק להגיע למנוע, אבל תנסה פשוט להניע ולראות מה קורה. לכוון מנוע ניטרו באופן בסיסי אתה יודע? אתה מכיר את הסיכות השונות על הקרבורטור ותפקידן?

אם לא מגיע דלק למנוע ואתה מנסה להניע לא יקרה כלום, כמובן תדאג לטפטף קצת דלק לפני לתוך המנוע רק ליתר ביטחון. השמן שבדלק לא יעלם מייד, כך שתוכל לנסות להניע מספר פעמים.

תבדוק שהפלג מתלהט כשאתה מחבר אליו בוסטר מחוץ למנוע, שלא תתאמץ שלא לצורך עם פלאג שרוף. גם אם הוא מתלהט יכול להיות מצב שהוא כבר לא תקין אבל תתחיל בבדיקה ואז לנסות להניע.

יותר
13 אוק 2014 21:57 #5 מאת vav1
אני אנסה את מה שכתבת מחר בבוקר.
את הפלאג בדקתי והוא תקין.
לגבי הסיכות אני מכיר באופן כללי, עבר זמן רב מידי מאז שביצעתי כיוון כזה ובכל מקרה אני כנראה אצטרך כיוון רק
אם אני אאלץ לפתוח את הסיכות בגלל סתימה.

אעדכן מחר
תודה רבה!!

יותר
15 אוק 2014 09:57 #6 מאת vav1
טוב הסיפור מסתבך...
ניסיתי להניע וזה לא מצליח.
הצינורות דלק שלי שקופים ולכן ראיתי בבירור כי לא זורם בהם דלק - כלומר כנראה הקרבורטור סתום.
יש מישהו שיודע לטפל בדבר כזה?

יותר
15 אוק 2014 10:11 #7 מאת Shmulik
תקפוץ אלי אנסה לעזור לך

יותר
15 אוק 2014 10:53 #8 מאת vav1
היום קצת לחוץ לי. אבל אשמח מאד לקפוץ ולהכיר וגם יש כמה דברים שאני צריך לקנות על הדרך...
ארצה גם להתייעץ איתך ושקצת תרענן לי את הדברים, אני לא ממש מנוסה עם הבאגי אבל רוצה להיכנס לזה חזק יותר וכל פעם מחדש הבעיות מתסכלות אותי...
קודם אני רוצה לראות שהאוטו בכלל מניע ואז אם כן אז תהיה לי מוטיבציה להשקיע קצת באביזרים

אתה בעסק ביום שישי?

יותר
15 אוק 2014 17:07 #9 מאת IziG
אם שמוליק רואה את הרכב אני רואה את הבעיה פתורה. :)

יותר
15 אוק 2014 17:45 #10 מאת vav1
כזאת המלצה קשה להתעלם :)
נראה לי שאני אקפוץ לשם ביום שישי - אני ממש מתוסכל כבר, כל פעם צצה בעיה חדשה ועדיין אני לא רואה את האוטו נוסע

יותר
מפקחים: Shmulikליעד דיין
זמן ליצירת דף: 0.049 שניות