ההבדל בין הגברים לילדים הוא מחיר הצעצועים שלהם. :)

× נושאים רבים בתחום הטיסנאות חופפים לרובוטיקה, פורום הרובוטיקה שלנו הוא המקום לדון בהם. סרוואים יעודיים לרובוטים, ארדואינו, תכנות, אלקטרוניקה ועשה זאת בעצמך.

הוספת לדים לרמקול נייד

02 יול 2017 18:54 #1 מאת elhai
יש לי רמקול נייד ואני רוצה לחבר לו לדים שיעבדו לפי המוזיקה (הרמקול עובד על 5V)
בדיוק כמו פה

עכשיו אני לא ידוע איזה נגדים אני צריך ומה זה הנגד השחור הזה..
הלדים שלי הם 3.0-3.4 או 1.8-2.1 זה שתי סוגים (צבעים שונים)
אשמח מאוד לעזרה

Please התחברות או צור חשבון to join the conversation.

יותר
03 יול 2017 19:50 #2 מאת ליעד דיין
הנגדים שבסירטון הם נגדים רגילים בהספק של 1/4 וואט וההתנגדות שלהם היא 330 אוהם.
אתה יכול לחשב את הערך לפי הצבעים על הנגד, במקרה הזה כתום, כתום, חום וזהב.

כתום זה שלש, חום זה אחד והזהב לא משנה לנו בשביל החישוב. זה אומר פעמיים 3 ואחר אפס יחיד. בסך הכל 330.

לגבי הרכיב שכתבת נגד שחור, זו דיודה. תשתמש בכל דיודה שדומה לזו וזה יעבוד לך.

מנהל פורום טיסנים ומכוניות שלט לשעבר... בפורום FXP :)

יותר
03 יול 2017 23:41 #3 מאת elhai

ליעד דיין wrote: הנגדים שבסירטון הם נגדים רגילים בהספק של 1/4 וואט וההתנגדות שלהם היא 330 אוהם.
אתה יכול לחשב את הערך לפי הצבעים על הנגד, במקרה הזה כתום, כתום, חום וזהב.

כתום זה שלש, חום זה אחד והזהב לא משנה לנו בשביל החישוב. זה אומר פעמיים 3 ואחר אפס יחיד. בסך הכל 330.

לגבי הרכיב שכתבת נגד שחור, זו דיודה. תשתמש בכל דיודה שדומה לזו וזה יעבוד לך.

אבל איך אני יודע איזה להשים ולפי איזה לד וכמה לדים אני רוצה גם לדעת לא לעשות כמו תוכי

יותר
04 יול 2017 14:04 #4 מאת IziG
טוב, מישהו הקדים אותי אחרי שנעלם מהפורום...

כדי להבין מה אתה עושה ולא רק להעתיק את מה שרואים בסירטון תתחיל עם חיבור של נגד אחד ולד אחד. שאר הלדים בדיוק אותו דבר כמו הראשון.

במידה ואתה צריך עזרה עם חיבור של לד ונגד בודד, תרשום מה בדיוק אתה לא מבין. אתה צריך לחבר את הדיודה ראשונה כמובן בלי קשר לכמות הלדים.

שאלה בסיסית: אתה מכיר את ההבדלים בין חיובר רכיבי אלקטרוניקה בטור ובמקביל? בסירטון רואים חיבור טורי ומקבילי ואני שואל כדי לדעת אם אתה צריך הסבר גם על הנושא הזה.

יותר
04 יול 2017 18:08 #5 מאת IziG
אתה יכול לנסות נגדים בהתנגדויות שונות. תתחיל עם נגד של 470 אוהם מחובר ללד יחיד. חבר אותם למקור מתח של 5 וולט, מטען USB של טלפון נייד יעשה את העבודה מצויין.

האור מהלד חזק מספיק? טוב מאד, אחרת תקטין את ההתנגדות ל-330 אוהם. במקרה הגרוע ביותר תשרוף לד בנסיונות שלך.

כדי לחשב את הנגד המדוייק שיתאים ללד ויתן מקסימום אור צריך פרטים שאין לך לדעתי, כמו ההספק של הלד, מפל המתח עליו, צריכת הזרם שלו. זו הסיבה שהדרך הפשוטה ביותר להפעיל את הלדים בלי להסתבך יותר מידי היא על ידי ניסוי כזה.

אתה מכיר את הסימונים בציור הבא?

קבצים מצורפים:

יותר
04 יול 2017 22:45 - 04 יול 2017 22:48 #6 מאת elhai
טור ומקביל מכיר
בשרטוט יש מקור מתח 5V נגד ולד
אני מנסה למצוא פרטים על הלדים אני פשוט לא מצליח כי הזמנתי אותם לפני יותר מ3 שנים מהאיביי וזה לא מופיע
עריכה אחרונה:04 יול 2017 22:48 ע"י elhai.

יותר
05 יול 2017 10:44 #7 מאת IziG
שאלתי לגבי הסרטוט הקודם כדי לדעת אם צריך הסבר על המושגים הבסיסיים הללו.

אז לגבי הלדים, אל תתאמץ לזהות אותם בדיוק, פשוט תעבור על מה שכתבתי לך מעל עם הנגדים.
למעשה זה דומה להדלקת LED עם ארדואינו. אתה מקבל 5 וולט מהיציאה של ארדואינו ומחבר את ה-LED עם נגד שהתנגדותו בין כמה מאות אוהמים לשתיים עד שלש קילו אוהם.

מהפוסט הקודם שלך אני מניח שיש לך נסיון עם חיבור לדים לארדואינו.

בכל מקרה, חבר דיודה, נגד ולד בטור לרמקול ותפעיל אותו. הלד מאותת לפי הקצב?

יותר
05 יול 2017 14:13 #8 מאת elhai

IziG wrote: שאלתי לגבי הסרטוט הקודם כדי לדעת אם צריך הסבר על המושגים הבסיסיים הללו.

אז לגבי הלדים, אל תתאמץ לזהות אותם בדיוק, פשוט תעבור על מה שכתבתי לך מעל עם הנגדים.
למעשה זה דומה להדלקת LED עם ארדואינו. אתה מקבל 5 וולט מהיציאה של ארדואינו ומחבר את ה-LED עם נגד שהתנגדותו בין כמה מאות אוהמים לשתיים עד שלש קילו אוהם.

מהפוסט הקודם שלך אני מניח שיש לך נסיון עם חיבור לדים לארדואינו.

בכל מקרה, חבר דיודה, נגד ולד בטור לרמקול ותפעיל אותו. הלד מאותת לפי הקצב?

איזה דיודה אני צריך?
יש לי TIP31c או bc547a או 2n4401 מה הכי מתאים?

יותר
05 יול 2017 18:12 #9 מאת IziG
הרכיבים שרשמת: TIP31c או bc547a או 2n4401 הם טרנזיסטורים, שים לב שיש להם שלשה חיבורים ולא שניים.

לדעתי אתה מתבלבל בין סוג החיבור שמודגם בסירטון, כזה חיבור שבו הלדים מקבלים חשמל מהמגבר ישירות ובמקביל לרמקול, לבין הרבה פרוייקטים שנקראים לדים לפי מוזיקה או משהו דומה, בפרוייקטים כאלו מחברים את המעגל ליציאת רמקולים ממחשב או טלפון. היציאה הזו לא מספקת מספיק זרם כדי להדליק את הלדים ולכן משתמשים במקור זרם חיצוני וטרנזיסטור שיגביר את האות שמגיע מהמגבר.

מה שאתה רואה בסירטון בתחילת האשכול, הרבה יותר פשוט, לא דורש טרנזיסטור או ספק כוח נוסף. זה אכן פרוייקט לדים לפי מוזיקה אבל מאד מאד פשוט.

תמצא מעגל אלקטרוני ממכשיר מקולקל כלשהו, סביר להניח שעליו תמצא גם דיודה שתתאים לך.

יותר
06 יול 2017 13:02 #10 מאת elhai

IziG wrote: הרכיבים שרשמת: TIP31c או bc547a או 2n4401 הם טרנזיסטורים, שים לב שיש להם שלשה חיבורים ולא שניים.

לדעתי אתה מתבלבל בין סוג החיבור שמודגם בסירטון, כזה חיבור שבו הלדים מקבלים חשמל מהמגבר ישירות ובמקביל לרמקול, לבין הרבה פרוייקטים שנקראים לדים לפי מוזיקה או משהו דומה, בפרוייקטים כאלו מחברים את המעגל ליציאת רמקולים ממחשב או טלפון. היציאה הזו לא מספקת מספיק זרם כדי להדליק את הלדים ולכן משתמשים במקור זרם חיצוני וטרנזיסטור שיגביר את האות שמגיע מהמגבר.

מה שאתה רואה בסירטון בתחילת האשכול, הרבה יותר פשוט, לא דורש טרנזיסטור או ספק כוח נוסף. זה אכן פרוייקט לדים לפי מוזיקה אבל מאד מאד פשוט.

תמצא מעגל אלקטרוני ממכשיר מקולקל כלשהו, סביר להניח שעליו תמצא גם דיודה שתתאים לך.

אני לא מתכוון ללדים לפי המוזיקה אמרתי אולי אפשר לעשות איתם משהו כי אין לי מאיפה למצוא דיודה וזה דברים שכבר יש לי

יותר
07 יול 2017 18:19 #11 מאת ליעד דיין
תבדוק אם עובד לך החיבור כמו התמונה הזו:

עכשיו נשארו 2 רגליים לטרנזיסטור, תשתמש בהם במקום החיבורים של הדיודה. אם לא עובד לך, תהפוך בין הרגליים.

או שתסתכל ברחוב שלך אם מישהו זרק איזה רדיו ישן או משהו כזה ותפרק מתוכו חלקים שיהיו לך לכל מיני פרויקטים שאתה עושה בעצמך.

מנהל פורום טיסנים ומכוניות שלט לשעבר... בפורום FXP :)
קבצים מצורפים:

יותר
08 יול 2017 23:00 - 08 יול 2017 23:43 #12 מאת elhai

IziG wrote: אתה יכול לנסות נגדים בהתנגדויות שונות. תתחיל עם נגד של 470 אוהם מחובר ללד יחיד. חבר אותם למקור מתח של 5 וולט, מטען USB של טלפון נייד יעשה את העבודה מצויין.

האור מהלד חזק מספיק? טוב מאד, אחרת תקטין את ההתנגדות ל-330 אוהם. במקרה הגרוע ביותר תשרוף לד בנסיונות שלך.

כדי לחשב את הנגד המדוייק שיתאים ללד ויתן מקסימום אור צריך פרטים שאין לך לדעתי, כמו ההספק של הלד, מפל המתח עליו, צריכת הזרם שלו. זו הסיבה שהדרך הפשוטה ביותר להפעיל את הלדים בלי להסתבך יותר מידי היא על ידי ניסוי כזה.

אתה מכיר את הסימונים בציור הבא?

איך אני יודע באיזה נגד להשתמש?
אני לא רואה הבדל מה יותר חזר

עריכה: לא עובד

i.imgur.com/tZeLHrB.jpg
עריכה אחרונה:08 יול 2017 23:43 ע"י elhai.

יותר
09 יול 2017 18:13 #13 מאת IziG
מה התנגדות הנגדים שחיברת? אני די בטוח שנגדים בהתנגדות של 470 אוהם יעשו את העבודה. גם התנגדות מעט גבוהה יותר תעשה את העבודה, אבל צריך לבדוק מה נותן את התוצאה שאתה מחפש.

בתמונה אני מתקשה לראות אם הלדים דולקים או לא.
אם הם דולקים, נסה לצלם שוב כשהחדר חשוך יותר ואז יהיה ניתן לשים לב להבדלי הצבעים בהתאם להתנגדויות השונות.

וכדי להכניס תמונה לפורום, צריך להקטין אותה ורק אז להעלות אותה דרך האפשרויות מתחת להודעה. אני אכניס את התמונה שהעלית לפוסט מאוחר יותר.

יותר
09 יול 2017 22:57 #14 מאת elhai

IziG wrote: מה התנגדות הנגדים שחיברת? אני די בטוח שנגדים בהתנגדות של 470 אוהם יעשו את העבודה. גם התנגדות מעט גבוהה יותר תעשה את העבודה, אבל צריך לבדוק מה נותן את התוצאה שאתה מחפש.

בתמונה אני מתקשה לראות אם הלדים דולקים או לא.
אם הם דולקים, נסה לצלם שוב כשהחדר חשוך יותר ואז יהיה ניתן לשים לב להבדלי הצבעים בהתאם להתנגדויות השונות.

וכדי להכניס תמונה לפורום, צריך להקטין אותה ורק אז להעלות אותה דרך האפשרויות מתחת להודעה. אני אכניס את התמונה שהעלית לפוסט מאוחר יותר.

הלדים לא עובדים זה הבעיה
שמתי נגדים של 330 אוהם אבל אין תוצאה
www.tinkercad.com/things/kDosGoaX5tD-amazing-gogo-blorr/editel

יותר
10 יול 2017 07:33 #15 מאת IziG
במידה שחיברת באופן נכון את כל החוטים לארדואינו (ואני מניח שהשתמשת בארדואינו כספק כוח ולא יותר), נתק את הטרנזיסטור לצורך הבדיקה.

חיברת את זוג הרגליים של הטרנזיסטור והלחמת את השלישית לפי ההסברים מעל?
בנוסף, המגבר מוציא זרם חילופין לכיוון הרמקול, כלומר חיבור של הטרנזיסטור בכל "כיוון" יעבוד כל עוד הוא באותו כיוון של הלדים. ארדואינו מוציא זרם ישר לכן יש חשיבות לכיוון חיבור הטרנזיסטור והלדים.

תתחיל בניתוק הטרנזיסטור ובדיקה שהלדים דולקים. אחר כך חבר את הטרנזיסור כדיודה ואם הלדים מפסיקים לעבוד, הפוך את קוטביות רגלי הטרנזיסטור.

יותר
מפקחים: IziGShmulik
זמן ליצירת דף: 0.072 שניות