ההבדל בין הגברים לילדים הוא מחיר הצעצועים שלהם. :)

Solo pro 228 vs blade 120sr vs novus 200

05 אוג 2014 15:27 - 05 אוג 2014 21:16 #1 מאת shlomi898
פתחתי את האשכול הקודם שלי וכמו התגובות כאן גם אחרים אמרו לי שכדאי שאני אשקיע כמו שצריך למסוק 450 או 500 או לא לשקיע בכלל ולחכות עם זה אחרת חבל על הכסף ממספר סיבות שונות..

החלטתי להקשיב לזה כי הבנתי שמעבר ל6 ערוצים זה גם משהו שונה לגמרי וצורך כסף רב ממה שאני יכול להשקיע כרגע
לכן החלטתי ללכת על מסוק סתם בשביל הכיף

אני מחפש מסוק איכותי שיהיה עמיד ועם כח טיסה טוב ולא שכל רוח קטנה תקשה על פניות וכדומה.. (כמובן שמדובר על הטסה בעיקר בשטח פתוח בימים רגילים יחסית)

עשיתי קצת בדיקות ברשת ומצאתי שלושה דגמים אופציונאלים מבחינתי :
אני מתלבט בין שלושת הדגמים האלו:

Nine Eagles Solo pro 228- ראיתי סרטונים באינטרנט והמסוק נראה לי מתמודד אחלה בחוץ וגם מרשים יחסית לגודלו
www.nineeagle.com/products_detail/&produ...29-bfe49ee556e9.html
www.nineeagle.com/products_detail/&produ...2a-bedeb9eb5272.html

Heli max novus 200 : לא מכיר - הבנתי שהוא מתחרה בSOLO PRO 228?
www.helimax-rc.com/helicopters/hmxe0809-novus200fp/index.html

E flie Blade 120sr הטסתי בסימולטור phoenixrc 5 אהבתי את התגובות שלו והזריזות שלו והבנתי שזאת חברה איכותית
www.bladehelis.com/Products/Default.aspx?ProdID=BLH3100

מה לדעתכם עדיף מהם בלי התחשבות במחיר
להתחשב באיכות ביצועים עמידות וכו..
אשמח להמלצות ודעות לבעלי המסוקים המוזכרים כאן או סתם לבעלי ידע בדגמים אלו
אם יש לכם מסוק אחר להציע שיתאים אני פתוח להצעות
אשמח לתגובות
תודה!
עריכה אחרונה:05 אוג 2014 21:16 ע"י shlomi898.

Please התחברות או צור חשבון to join the conversation.

יותר
05 אוג 2014 20:47 #2 מאת IziG
אני מאמין שלרוב המטיסים יש נסיון רק עם אחד מהמסוקים האלו כך שדי קשה להשוות בינהם.
הקישורים שהוספת שבורים ולא מגיעים למסוקים עצמם, נסה לערוך את ההודעה ולתקן את הקישורים.

הטסתי די הרבה את הבלייד MSR, אומנם דגם שונה אבל אני מניח שהם יודעים לעשות את העבודה. המסוק שהיה לי התאפיין ביציבות יוצאת דופן, יכולת לעזוב את הסטיקים והוא פשוט המתין באותה נקודה שהשארת אותו. מצד שני הוא די משעמם אחרי כמה ימים, ליציבות הקיצונית יש מחיר.

Nine Eagles פחות יציב, מאפשר הטסה טיפה יותר מעניינת אבל קצת פחות אמין. יכול להיות שזה קשור לעובדה שאפשר להשתולל איתו טיפה יותר. כשאתה מנסה למשוך אותו יותר מידי (בגבולות של מסוק 4 ערוצים) אז אתה מכסח אותו.

אתה ה-Heli max novus 200 אני לא מכיר.

אני הייתי מתקדם למסוק 6 ערוצים, אפילו בסגנון של הצעצועים האלו, אין בכלל מה להשוות מסוק 4 ערוצים למסוק 6 ערוצים.

ועוד דבר חשוב, סימולטור טיסנים עוזר לך להתאמן על תרגילים מסויימים בלי לרסק במציאות, הוא לא מציאותי מספיק כדי שתוכל בעזרתו להשוות מסוקי שלט או טיסנים.

יותר
05 אוג 2014 21:26 - 05 אוג 2014 21:27 #3 מאת shlomi898

IziG wrote: אני מאמין שלרוב המטיסים יש נסיון רק עם אחד מהמסוקים האלו כך שדי קשה להשוות בינהם.
הקישורים שהוספת שבורים ולא מגיעים למסוקים עצמם, נסה לערוך את ההודעה ולתקן את הקישורים.

הטסתי די הרבה את הבלייד MSR, אומנם דגם שונה אבל אני מניח שהם יודעים לעשות את העבודה. המסוק שהיה לי התאפיין ביציבות יוצאת דופן, יכולת לעזוב את הסטיקים והוא פשוט המתין באותה נקודה שהשארת אותו. מצד שני הוא די משעמם אחרי כמה ימים, ליציבות הקיצונית יש מחיר.

Nine Eagles פחות יציב, מאפשר הטסה טיפה יותר מעניינת אבל קצת פחות אמין. יכול להיות שזה קשור לעובדה שאפשר להשתולל איתו טיפה יותר. כשאתה מנסה למשוך אותו יותר מידי (בגבולות של מסוק 4 ערוצים) אז אתה מכסח אותו.

אתה ה-Heli max novus 200 אני לא מכיר.

אני הייתי מתקדם למסוק 6 ערוצים, אפילו בסגנון של הצעצועים האלו, אין בכלל מה להשוות מסוק 4 ערוצים למסוק 6 ערוצים.

ועוד דבר חשוב, סימולטור טיסנים עוזר לך להתאמן על תרגילים מסויימים בלי לרסק במציאות, הוא לא מציאותי מספיק כדי שתוכל בעזרתו להשוות מסוקי שלט או טיסנים.

אני ירדתי מעניין 6 ערוצים כי אין לי לזה מספיק כסף כרגע כדי לקנות משהו שאפשר להתקדם איתו בצורה טובה
למה התכוונת במשפט "ה כשאתה מנסה למשוך אותו יותר מידי (בגבולות של מסוק 4 ערוצים) אז אתה מכסח אותו."
מזאת אומרת מכסח אותו באיזה מובן?

ושמע אני מחפש מסוק עם כח מנוע שיהיה אפשר להשתולל איתו טיפה ושיהיה עמיד ברוח יחסית לגודלו
אהבתי מאד את התגובות של הBLADE 120SR בסימולטור.. והבנתי מהאתר שלהם שזה הדגם המוגדל של מה שהטסת הMSR..
אז אם תוכל לתת לי כיוון/דעתך מה בינהם יותר מומלץ אפילו אם לא הטסת אותם ורק מבחינת נתונים זה יהיה מעולה
בטוח שתוכל להבין אותם יותר טוב ממני חח

תיקנתי את הלינקים
ויש לי עוד שאלה שאני שובר עליה את הראש כבר יומיים
ראיתי שיש שני סוגים של solo pro 228
יש 228A :
www.nineeagle.com/products_detail/&produ...29-bfe49ee556e9.html
ויש 228P:
www.nineeagle.com/products_detail/&produ...2a-bedeb9eb5272.html

המסוק 228A יקר בכ250 שח מ228P. מה ההבדל בין הדגמים?
עריכה אחרונה:05 אוג 2014 21:27 ע"י shlomi898.

יותר
05 אוג 2014 22:57 #4 מאת IziG
כשכתבתי "מכסח אותו" הכוונה שהוא נותן לך קצת יותר תגובתיות וכוח, אז אתה משתולל יותר וכשאתה מגיע לגבולות של המסוק אתה מתחיל לשבור חלקים, לשרוף סרוואים לעקם צירים. הכל כבר קרה לי :)

ההבדל בין הסולו פרו 228A לסולו פרו 228P זה החומר שממנו עשוי הראש.
ה-P מסמל פלסטיק, זאת יציקה יחסית פשוטה של החלקים. עם הזמן המסוק מתחיל לקבל חופשים ועיוותים.
ה-A מסמל אלומיניום, זה ראש שמיוצר ב-CNC. הרבה יותר מדוייק ועמיד מפלסטיק. יש לזה גם מחיר וזה ההפרש שראית.

גם ראש אלומיניום מקבל עיוותים אבל לוקח למסוק יותר זמן עד שאתה מתחיל להרגיש שהטיסה שלו לא יציבה כמו עם ראש חדש.

אני אקרא עליו אבל אל תסמוך על דעות שמישהו קורא חוות דעת באינטרנט, גם לא על שלי במקרה הזה, אין כמו דעה של מישהו שבאמת הטיס את המסוקים והשווה בינהם.

יותר
05 אוג 2014 23:46 #5 מאת shlomi898
אוקי
אני אנסה לבדוק לגבי המסוק Heli max novus 200 נראה מה אני מצליח למצוא..
בינתיים אחכה לתגובות של בעלי המסוקים האלו אם יש כאן בפורום
וכמובן לתוצאות הבדיקות שלך באנטרנט חח

תודה רבה!

יותר
07 אוג 2014 21:27 #6 מאת shlomi898

IziG wrote: כשכתבתי "מכסח אותו" הכוונה שהוא נותן לך קצת יותר תגובתיות וכוח, אז אתה משתולל יותר וכשאתה מגיע לגבולות של המסוק אתה מתחיל לשבור חלקים, לשרוף סרוואים לעקם צירים. הכל כבר קרה לי :)

ההבדל בין הסולו פרו 228A לסולו פרו 228P זה החומר שממנו עשוי הראש.
ה-P מסמל פלסטיק, זאת יציקה יחסית פשוטה של החלקים. עם הזמן המסוק מתחיל לקבל חופשים ועיוותים.
ה-A מסמל אלומיניום, זה ראש שמיוצר ב-CNC. הרבה יותר מדוייק ועמיד מפלסטיק. יש לזה גם מחיר וזה ההפרש שראית.

גם ראש אלומיניום מקבל עיוותים אבל לוקח למסוק יותר זמן עד שאתה מתחיל להרגיש שהטיסה שלו לא יציבה כמו עם ראש חדש.

אני אקרא עליו אבל אל תסמוך על דעות שמישהו קורא חוות דעת באינטרנט, גם לא על שלי במקרה הזה, אין כמו דעה של מישהו שבאמת הטיס את המסוקים והשווה בינהם.

יש לך מיידע שמצאת באינטרנט לגבי המסוק solo pro 228?
ובכללי בארץ מוכרים את הגרסה של הפלסטיק ב950 ואתה אלומניום ב1100 זה שווה את הפרש המחיר לדעתך?

יותר
07 אוג 2014 22:06 #7 מאת IziG
התכוונתי שאקרא על ה-Heli max Novus 200 את הסולו פרו אני מכיר. עכשיו שהגיע סוף שבוע, נמצא לזה קצת זמן.

בקשר לראש אלומיניום מול פלסטיק, אז אין ספק שבהפרש של 150 ש"ח שווה להשקיע בראש אלומיניום למסוק.
אם אתה יכול להרשות לעצמך, תלך על ראש אלומיניום, אם זה בעייתי מבחינת תקציב אז גם פלסטיק טס אבל פחות נעים.

לאלומניום יש יתרון שהקשיות שלו (חוזק לכיפוף ושינוי צורה) גבוה ובזכות זה גם קל יותר לכוון את הראש של המסוק וגם בזמן טיסה, כשאתה מעמיס את המסוק, ראש אלומיניום ישמור על הצורה וזויות מדוייקות יותר של הלהבים.

יותר
07 אוג 2014 23:03 #8 מאת shlomi898
אוקי
אז אני מחכה לתשובה שלך בנוגע למסוק novus 200 ואז אני אחליט לפי זה על מה אני הולך
אפשר להגיד שאתה תכריע את העניינים יחח והבנתי שלא מדברים בכלל על הbladw 120sr הוא בכלל לא אופציה ביחס אליהם?
מחכה לתשובה שלך! תודה:)

יותר
08 אוג 2014 11:20 #9 מאת IziG
את ההחלטה הסופית אני אשאיר לך, מה שאני כותב לך זה רק מתוך קריאה באתרים של היצרנים.
הגודל של המסוקים דומה כך שכאן אין לך העדפות.
הסולו פרו נמכר בארץ מה שאומר שיהיה לך קל יותר למצא חלקים ואם אתה צריך עזרה טכנית אז סביר להניח שתוכל לקבל אותה בחנות הטיסנים שממנה תקנה את המסוק.

ל-Heli max novus 200 יש משהו מעניין טכנית שלמתחיל יכול להיות חיסרון אבל אם יש לך נסיון בהטסת מסוקים על שלט זה דווקא יתרון. הרוטור זנב שלו מופעל על ידי מנוע נפרד שיושב בתוך השילדה של המסוק ולא על הזנב כמו ברוב המסוקים בסגנון הזה. אז מה היתרון והחיסרון?
החיסרון זה שיש לך גלגל שיניים בזנב שלדעתי בנחיתות גרועות יתחן כל פעם מחדש, אתה צריך להכין כמה סטים ספייר.

היתרון המשמעותי, הזנב של המסוקים האלו נשלט על ידי שינוי של מהירות המנוע ששייך לזנב (לא קשור למנוע הראשי) בניגוד לסרוו במסוקים יותר רציניים. זה אומר שליטה די איטית ותגובות איטיות. בנוסף יש את המנוע שיושב בקצה הזנב והמשקל שלו מפריע לשינויי כיוון מהירים.
ברגע שהזזת את המנוע לתוך השילדה, המומנט שצריך כדי לסובב את המסוק יורד משמעותית ובזכות זה השליטה על הזנב הופכת לקלה ומהירה יותר.

בקיצור, שני המסוקים נחמדים, תקנה את זה שיותר נוח לך להשיג, אתה כנראה תהנה עם שניהם.

עדיין אני ממליץ לך לנסות להתקדם למסוק 6 ערוצים, אין מה להשוות בין המסוקים שכתבתי לך מעל ומסוק 6 ערוצים, אפילו קטן יותר.

יותר
08 אוג 2014 13:46 #10 מאת shlomi898
לא הבנתי
כתבת שיש לו מנוע של הזנב בגוף המסוק ולא בזנב
אז איך יש בזנב גלגל שיניים? והתבלבלתי שם אז השליטה תהיה יותר מהירה או איטית?
ואיך אני שולט על עוד מנוע בשלט 4 ערוצים? באיזו צורה?

יותר
08 אוג 2014 19:47 - 08 אוג 2014 19:50 #11 מאת IziG
המנוע של להבי הזנב נמצא בתוך הגוף של המסוק, זה מוריד מהמשקל של הזנב ומאפשר שליטה זריזה יותר.

בתמונה הראשונה אתה רואה את המנוע בעיגול הצהוב, בנתמונה השניה את גלגלי השיניים שמעבירים את הכוח ללהבי הזנב:

זה לא קשור לסוג מסויים של שלט, בכל מסוק הסטיק השמאלי (ימינה / שמאלה) שולט על המהירות או הזוית של להבי הזנב וכך מאפשר סיבסוב של המסוק על הציר שלו. כמובן שבדרך יש את הג'ירו שדואג שהמסוק לא יסתובב סביב עצמו.
קבצים מצורפים:
עריכה אחרונה:08 אוג 2014 19:50 ע"י IziG.

יותר
09 אוג 2014 21:06 #12 מאת shlomi898

IziG wrote: המנוע של להבי הזנב נמצא בתוך הגוף של המסוק, זה מוריד מהמשקל של הזנב ומאפשר שליטה זריזה יותר.

בתמונה הראשונה אתה רואה את המנוע בעיגול הצהוב, בנתמונה השניה את גלגלי השיניים שמעבירים את הכוח ללהבי הזנב:

זה לא קשור לסוג מסויים של שלט, בכל מסוק הסטיק השמאלי (ימינה / שמאלה) שולט על המהירות או הזוית של להבי הזנב וכך מאפשר סיבסוב של המסוק על הציר שלו. כמובן שבדרך יש את הג'ירו שדואג שהמסוק לא יסתובב סביב עצמו.

אוקי
ומבחינת איכות החומרים של המסוק והחברה שלו הייתה ממליץ עליו ?
מה הרושם שקיבלת ממנו באינטרנט מבחינת איכות המסוק והדגם ביחס לטיסות וביצועים? יש עליו תגובות טובות?
העניין של חוסר חלקים בארץ לא מפריע ולא שיקול בשבילי אין לי בעיה להזמין מידיי פעם באיביי..
ונשמע שהוא יותר מעניין ומאתגר באמת כמו שכתבת מהסולו פרו
אורכו 42 ס"מ לעומת 49.5 של הסולו ומשקלו 160 לעומת 240 של הסולו - יהיו הבדלי טיסה ניכרים בשטח פתוח?
אני מאד מקווה שזאת תהיה השאלה האחרונה שלי כי אני מאמין שכבר חפרתי לך מספיק חחח תודה רבה על עזרה!
מתכוון לסגורר את העניין ביומיים הקרובים
תודה!

יותר
10 אוג 2014 17:06 #13 מאת IziG
בקשר לאיכות החומרים קשה לתת תשובה, אבל כבר היו לך מסוקי 4 ערוצים ואתה לא עובר עדיין למסוק 6 ערוצים אז שווה לנסות את ה-Heli max Novus 200.

כמו שכתבתי לך, לא הטסתי אותו אבל הוא באמת נשמע מסקרן.

תספר איך הוא טס.
המשתמש(s) אמרו תודה: shlomi898

יותר
10 אוג 2014 20:54 #14 מאת shlomi898
תודה רבה לך על העזרה והסבלנות!
מזמין בעזרת ה היום!

יותר
13 אוג 2014 15:12 #15 מאת ליעד דיין
מה החלטת בסוף? הזמנת?

מנהל פורום טיסנים ומכוניות שלט לשעבר... בפורום FXP :)

יותר
מפקחים: Shmulikליעד דיין
זמן ליצירת דף: 0.080 שניות