ההבדל בין הגברים לילדים הוא מחיר הצעצועים שלהם. :)

סיכום לפי יצרן

השוואת מערכות שלט רחוק 2.4GHz Spread Spectrum

ספקטרום - שלט רחוק בטכנולוגיית 2.4GHzאני בטוח שהשאלה המרכזית אותה שואלים רובכם היא "איזו מערכת Spread Spectrum היא הטובה ביותר?”

ובכן האמת היא שלמותגים הגדולים (כמו JR/Spektrum ופוטבה) היצע מכובד של ציוד שלו עדות גבוהה לאמינות וביצועים.
כמובן שאם תשאל מספיק משתמשים תמצא מישהו שסבל מבעיות כמעט עם כל יצרן, ומערכות ה־2.4GHz לא טובות יותר.

כדאי מאד לזכור שאנו דנים כאן במערכות שהינן דור ראשון כך שבוודאות יסבלו ממחלות ילדות ונושאים נוספים שידרשו התייחסות. למעשה, JR/Spektrum וגם פוטבה כבר נתקלו בחלק מבעיות אלו אך העניינים נראים כרגע די יציבים.

אני לא חושב שמישהו יתאכזב מקניית אחד מהמותגים הללו כך שהבחירה לרוב תהיה בהתאם לתקציב לדגם אותו תטיס.

בכל אופן, ישנן חלופות למותגי "שתי הגדולות", אף אל פי שהן עדיין פחות מוכחות.

מערכות DSSS 2.4GHz של XPS משתמשות בערוץ אחד שאינו מדלג ואינן מציעות אנטנה כפולה או גיוון מקלטים.

למרות שרבים מדווחים על תוצאות מצוינות בשימוש במערכות של XPS, כדאי לקרוא בעיון את מגוון הדיונים ברחבי רשת האינטרנט על בעיות שחוו אחרים.

יתכן שאחת מהבעיות הגדולות אינה הטכנולוגיה אלא האדם שמאחורי המוצר וגישתו לשיווק. מייד מההתחלה, מערכות השלט רחוק של XPS שווקו בצורה אגרסיבית.

ישנו מספר גדל של מעריצים לשעבר של מערכות אלו שכעת מספרים על אכזבתם, בדרך כלל לאחר איבוד טיסן בעקבות נעילה או תקלה לא מוסברת אחרת.

יצרן נוסף מהשורה השנייה הוא Assan מסין, שגם המערכות שלו הינן DSSS שאינו מדלג בין ערוצים. לעומת זאת, Assan כן מציע מקלטים בעלי גיוון אנטנות וקיימים פחות דיווחים על תקלות עד היום.

עוד כניסה חדשה לתחום היא של iMax 9X 2.4GHz מסין. בניגוד ל־XPS ו־Assan, ה־iMax הינה מערכת שלט רחוק שלמה, למרות שהמשדר יכול לשמש לתחום התדרים 35/72MHz כמו גם 2.4GHz פשוט על ידי החלפת מודול. מוקדם עדיין לגבש דעה מוחלטת לגבי החוסן, האמינות והביצועים של מערכות ה־iMax היות שאלו רק החלו להימכר. (צפו לסיקור מערכות אלו ב־RCModelReviews.com ולתרגום אצלנו)

אז מי הטובה ביותר?

כמו שאמרתי קודם, אין מערכת שלט רחוק 2.4GHz "טובה ביותר" באופן מוחלט היות שלכל אחד סדרי עדיפויות שונים.

אם תרצה מערכת המציעה מגוון רחב של מקלטים בגדלים שונים ואפשרות לגיוון של מקלטים בדגמי טיסנים גדולים מאד אז ל־JR/Spektrum יש הרבה מה להציע.

אולם, אם אתה מחפש מערכת בעלת עליונות טכנולוגית, קשה למצא יותר ממערכת FASST של פוטבה. למרבה הצער, כיום אין מגוון מקלטים ופוטבה איטיים מאד בהספקת חלק מהאפשרויות.

אם תהיה מוכן להיות מאמץ טכנולוגיות צעירות יתכן שהגל החדש של ציוד במחירים נמוכים תוצרת סין יכול לעניין אותך. בדוק בקפידה את המפרטים, ופקח עין על מגוון הדיונים בפורומים ברשת. כמוצרי דור ראשון הם עלולים לכלל בעיות שטרם זוהו או מגבלות אחרות.

XPS היא כנראה המערכת היחידה בשוק כיום שאני מהסס להמליץ עליה.

כמו שאמרתי קודם, משתמשים רבים לא חוו בעיות כל שהן עם מערכת זו והיא עבדה באופן מצויין עבורם, אולם, מנקודת מבט טכנית, מספר רב מידי של תלונות לא נמצאו מנומקות על ידי היצרן ומספר גדול של לקוחות מאוכזבים מוכרחים להיות שיקול שכדאי לקחת בחשבון.

 

תוכן העיניינים:
אז איך בדיוק עובד שלט רחוק רחב פס (Spread Spectrum)?
כיצד פועלות מערכות שלט רחוק מסורתיות?
מערכות (Distributed Spread Spectrum (DSS
כיצד פועלות מערכות שלט רחוק FHSS
לא לקחת שום סיכון
סיכום לפי יצרן

מקור: 2.4GHz Radio Control Explained

Summary by brand

 

תודה לברוס סימפסון מ־RCModelReviews.com על הרשות לתרגם.

Thanks to Bruce Simpson from RCModelReviews.com for the permission to translate.

joomla wellnessLorem Ipsum has been the industry's standard dummy text ever since the 1500s...